Lepszy świat

W powieściach fantasy jest coś takiego, co sprawia, że ciężko się od nich naprawdę oderwać. Te książki mają w sobie coś takiego, że człowiek bez problemu popuszcza wodzę wyobraźni. Jest tego tyle w obecnych czasach w sklepach, że każda osoba bez problemu znajdzie odpowiednią książkę dla siebie. Poza tym nie można zapomnieć o tym, że istnieje kilka gatunków fantastyki – począwszy od tej nieco lżejszej, po tą hard fantasy. Do jakiego gatunku zalicza się “Niewidzialne życie Addie LaRue” Victorii Schwab (https://www.taniaksiazka.pl/niewidzialne-zycie-addie-larue-victoria-schwab-p-1492469.html)? Czytelnik musi już samodzielnie ocenić.

Dla młodzieży i dla dorosłych

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych autorek w ostatnim czasie sama przyznaje, że wszystko przez Harrego Pottera. Lektura o młodym czarodzieju wciągnęła ją na tyle, że sama postanowiła pisać i jak widać – całkiem nieźle jej to idzie. Victoria Schwab ma na swoim koncie m.in. książki  z serii Świat Verity (Okrutna pieśń i Mroczny duet) czy The Villains (Vicious). To nie wszystko, a jej dorobek literacki cieszy się dużą popularnością i jest bardzo chętnie tłumaczony w różnych krajach. Schwab zaczęła pisać niedawno, ale ma już spore grono fanów, do którego dołączają kolejne osoby. Autorka przyznaje, że ma wiele pomysłów, dlatego dużo pisze, ale zawsze stara się znaleźć czas na czytanie. Od rana, jeżeli tylko ma czas, to stara się coś przeczytać, czy też popołudniami, kiedy to jest na siłowni chętnie posłucha jakiegoś audiobooka. Chyba, że akurat pisze, to swoje siły stara się skupić na tym, aby w jak najlepszy sposób wykreować swoich bohaterów.

Pakt z diabłem

Niewidzialne życie Addie LaRue” to opowieść o tym, jak nie zawierać paktów z diabłem. Chociaż – może lepiej ten pakt zawrzeć. W pierwszej kolejności przenosimy się do Francji w roku 1714. Adeline to młoda dziewczyna, która ucieka w ostatniej chwili sprzed ołtarza. Po drodze dziewczyna decyduje się na to, aby…zawrzeć pakt z diabłem. Okazuje się (ale to dopiero później), że był to karygodny błąd. Diabeł daje jej życie wieczne, ale pod jednym warunkiem. Dziewczyna nie będzie przez nikogo zapamiętana. Addie decyduje się więc na ucieczkę z wioski, gdzie do tej pory mieszkała. Podróżuje po świecie, a każdego roku, w jej urodziny pojawia się tajemniczy Luc, który pyta, czy dziewczyna jest gotowa oddać mu duszę. W ten sposób docieramy do współczesnych czasów, gdzie Addie mieszka w Nowym Jorku. Okazuje się, że znajdzie się ktoś, kto zapamięta jej imię. Co przyniesie jej więc ta znajomość? Odpowiedź może wszystkich bardzo zaskoczyć.